Ознака: намибија

Вести

Адолф Хитлер победи на локални избори во Намибија

Именуван во чест на поранешниот германски лидер, Унона Адолф Хитлер освои мнозинство од гласовите и освои место во советот на регионот Ошана. Во интервју за германски Bild, намибискиот Хитлер вели […]