Ознака: Нани

Меѓународен фудбал

Нани и дефинитивно го напушта Манчестер Јунајтед

Португалецот Нани и дефинитивно ќе си оди од Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден трансфер-период, а тоа е директно потврдено со клубскиот календар. Нани веќе подолго време се доведува во прашање […]

Меѓународен фудбал

Нани се сели во ПСЖ

Според неофицијалните информации, португалецот во редовите на Манчестер Јунајтед, Нани, би можел во јануарскиот преоден трансфер-период да се пресели во редовите на ПСЖ. Нани добива се помала минутажа во Манчестер […]