Ознака: наоми кембел

Мода

Две пријателки кои ги менуваат стандардите за убавина: Тие се доказ дека истите комбинации изгледаат одлично без оглед на големината

Стандардите за убавина не се она што некогаш беа. Светски познатите супермодели како Кејт Мос и Наоми Кембел кои беа идеал за убавина во 90-те години, денес се сметаат за […]

Инстаграм

Наоми Кембел за Валентино позираше во метро, скоро гола

Наоми Кембел за Валентино позираше во метро, скоро гола Фотографиите се вистинска уметност. Објавени се на инстаграм страната на Валентино, а потоа по илјадници веб портали низ светов. И има […]

Инстаграм Фото

Наоми Кембел со провокативна фотографија на граница на блокирање на Инстаграм

Наоми Кембел (1970 година) по потекло е од Британија. Случајно е откриена за време на шопинг во Лондон. Ја започнува нејзината кариера во 1980 година и веднаш се појави на […]

Сцена

Црната убавица освојува: Длабоко деколте и висок шлиц за пофалба, но сите гледаа во тоа под шлицот

Наоми Кембел (48) одржа лекција по мода со својот изглед на црвениот килим на овогодинешниот Мет Гала. Таа на познатите њујоршки скали во Метрополитен музејот позирала неколку минути пред да […]

Сцена

Наоми Кембел крстари по Јадранот на јахта: Сумата која ја плаќа ќе ви се заврти во глава

Супермоделот Наоми Кембел деновиве се одмора на Хрватското приморје. Познатиот „Црн Пантер“ заедно со француската актерка Фарида Келфа и дизајнерот за ентериер Винсент Даре крстари по Јадранот во луксузна јахта, […]