Ознака: наоружување

Вести

Кога може да се очекува првиот ПВО/ПРО-систем С-500 „Прометеј“ во руската армија?

Се смета дека С-500 „Прометеј“ ќе може да се бори против комплетниот спектар воздушно оружје, вклучувајќи хиперсонични летечки објекти и боеви блокови на интерконтинентални балистички ракети.  Првите противвоздухопловни и противракетни […]

Вести

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО)

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО) Како што ќе можете да видите од фотографиите подолу америте почнаа да се самонаоружуваат. Огромни редици има пред продавниците за […]