Ознака: нападнаа новинар

Вести Свет

Во Руен “Жолтите елеци“ претепаа новинар

Овој викенд во повеќе градови ширум Франција се одржаа деветите по ред антивладини протестите на француското движење „Жолти елеци“. На протестите учествуваа 84.000 лица, од кои 8.000 во Париз. Како […]