Ознака: нападната Владата

Балкан Вести

Масовни протести во Тирана – нападната Владата, има повредени

Опозицијата во Албанија денес одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на Владата на Еди Рама. […]