Ознака: нападната

Сцена

Пијан обожавател со нож ја нападна Дара Бубамара во Париз

Пејачката Дара Бубамара на настап во Париз беше нападната од страна на нејзин пијан обожавател. Јанќ Вираг, Србин кој живее Париз откри детали за инцидентот. За среќа, обезбедувањето успеа да […]

Сцена

Ана Николиќ нападната: Кој ѝ дозволил ваква да влезе во црква?!

Естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста изминатиот викенд ги пролсави првиот роденден и крштевката на својата единица Тара. Крштевката се одржа во црквата „Света Петка“ во Белград, а […]

Црна хроника

Тинејџерка сексуално нападната, а потоа убиена

17-годишната девојка Тара Виленборг, од Индијана била пронајдена убиена во нејзината спална соба, одкако предходно била сексуално нападната. Тара била прогласена за мртва во саботата, кога нејзиниот вереник го открил […]