Ознака: нападнати Турци

Балкан Вести

Се спасивме, но сеуште сме во шок – турско семејство нападнато во Солун

Турското семејство Озерен отпатувало на викенд во Солун, но ни крајот на умот не им било што може да ги снајде. Шетајќи крај брегот на Егејот влетале во толпа на […]