Ознака: нападнато стадо

Живот

Волците се симнаа до тетовските села: Нападнато стадо од 100-тина овци

Жител на селото Вејце, тетовско останал без своите околу 100 овци откако ноќта помеѓу неделата и понеделникот, најверојатно волци го нападнале стадото. Тој за случајот го известил Секторот за внатрешни […]