Ознака: Нападнат возач

Вести

Нападнат возач на ЈСП- го удрил со тупаница и му се заканувал со нож

Вчера во 14.30 часот во Единицата за исвестување и команда (ЕИК) Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека нападнат.Настанот се случил на улицата  „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато […]

Вести

Нападнат возач во Скопје, разбојниците му го одзеле возилото

Две машки лица ноќеска околу 2 часот по полноќ на булеварот „Гоце Делчев“ нападнале возач и му го одзеле возилото.Како што информираат од МВР напаѓачите со возило марка „ровер“ со […]