Ознака: нападнат лекар

Македонија

Филипче: Лекарот кој утрово беше физички нападнат е во стабилна состојба

Лекарот од тетовската болница кој утринава физички беше нападнат од пациент е во стабилна состојба и нема сериозни повреди, потврди министерот за здравство Венко Филипче. – За среќа нема сериозни […]