Ознака: напад во САД

Свет

Уште еден напад во САД вчера – во пукање на детско игралиште најмалку седуммина ранети

Во пукање во парк на детско игралиште во Чикаго, во сојузната држава Илиноис, ранети се најмалку седум лица, пренесува телевизијата NBC News повикувајќи се на полициски извори. Инцидентот се случил […]