Ознака: НАПАД СО КИСЕЛИНА

Вести

Најмалку 12 повредени во напад со киселина во ноќен клуб во Лондон

Најмалку 12 лица се повредени во напад извршен со киселина, во еден ноќен клуб во Лондон, соопшти Скотланд Јард.Нападот бил извршен ноќеска, по полноќ, кога во клубот, во лондонската населба […]