Ознака: напад со секира

Вести

Пронајдено ПРОШТАЛНО ПИСМО на терористот од Германија: „Татко, моли се да…“

Неколку страници од бележникот на авганистанскиот 17-годишен терорист, кој нападна патници во воз во Баварија со секира, можат да се сметаат за проштално писмо, објави баварската полиција, јавува РТ.Во писмото […]