Ознака: напалм девојче

Занимливости

Нов пресврт во скандалот што го предизвика Фејсбук поради цензура на историска фотографија

Основачот на Фејсбук Марк Закерберг, беше обвинет за „злоупотреба на службената положба“ од главниот уредник на најголемиот норвешки весник „Афтенпостен“.Скандал го стресе Фејсбук поради одлуката да ја избрише познатата слика […]