Ознака: НАПАЃАЧИ

Вести

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.ФСБ соопшти дека мажот ги минал […]

Вести

Обвинителен предлог за напаѓачите на Тодор Петров

По спроведената истражна постапка и комплетирање на доказниот материјал, Основното јавно обвинителство – Скопје до Основниот суд Скопје 1 – Скопје денес, поднесе Обвинителен предлог против Б.Е., Б.А. и Е.А. […]

Вести

Напаѓачите на полицајците во Тетово сами се пријавија во полиција

Таткото и синот кои се сомничат за нападот врз четворицата полицајци минатиот четврток во Тетово денеска околу 12 часот и 45 минути во присуство на нивен адвокат сами се пријавиле […]

Црна хроника

Кривични пријави за напаѓачите на полицајците во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово вчера до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријави за четири лица од градот поврзани со нападот врз четворицата полицајци што во четвртокот околу 18 часот […]