Ознака: напивка

Здравје

Моќна напивка за зајакнување на имунитет и слабеење

Подгответе го овој сок кој ќе ви го подобри имунитетот и ќе ви помогне да слабеете.Потребни состојки:4 морковиЃумбир2 лимони2 чешниња лук1 голема лажица јаболков оцетНачин на подготовка:Ставете ги сите состојки […]

Кулинарство

Викендот зачинете го со пикантно-слатка љубовка напивка

Доколку сакате викендот да го зачините со пикантно слатко задоволство ви предложуваме комбинација на топло чоколадо и ароматични зачини… Потребно е: – 400 мл полномасно млеко, 150 г чоколадо за […]

Здравје

Секое утро во водата го додавала овој зачин: За еден месец, сета облека ѝ била голема!

Не постои волшебно стапче за слабеење, но одредени напивки можат да ни помогнат да дојдеме до посакуваната линија и да го забрзаме метаболизмот. Освен здрава исхрана и редовни тренинзи, мешавината […]

Здравје

Почнувајте го секое утро со оваа напивка: За 2 недели нема да имате ни грам маснотии на стомакот

Комбинацијата на овие состојки дава толку моќна напивка што ќе ги стопи сите масни наслаги што ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, ако почувствувате […]

Кулинарство

Прави чуда: Почнувајте го секое утро со оваа напивка и за 14 дена нема да имате ни грам сало на стомакот!

Ако ја направите оваа едноставна промена и го почнувате утрото со оваа напивка наместо со вообичаениот појадок, килограмите брзо ќе почнат да се топат. Зеленото смуди најпрво ќе почне да […]

Живот

Започнала со две состојки и ослабнала за две недели: Сега овој рецепт му го препорачува на секој кој има проблем со прекумерна тежина!

Сите знаеме дека намалувањето на тежината е многу тежок процес. Оваа домашна мешавина ќе ви помогне да изгубите повеќе тежина и ќе се чувствувате одлично.Еве што треба да направите: Само […]