Ознака: напиток за слабеење

Живот

Британците со експресна брзина губат килограми, но рекордот го држи Хрватка

Медиумите во Велика Британија многу често пишуваат за борбата со килограмите, поттикната од иновативната метода на стручњак од Ланкастер. Дури и најтешките случаи губат од 9-15 килограми месечно. И покрај […]

Живот

Со само 3 шолји од овој чај дневно, ќе изгубите 8 сантиметри во струк

Се што ви е потребно е зелен чај, цимет и ливоров лист.Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење, кој предизвика неверојатна глобална интернет реклама. Веројатно поради тоа што овој начин навистина делува.  […]