Ознака: наплата

Сцена

Судот на Северина ѝ нареди присилна наплата во износ од околу 20.000 евра – Oва е причината!

Одлуката за присилна наплата била донесена од Општинскиот граѓански суд во Загреб во јуни минатата година, а повисокиот суд ја одбил жалбата на Северина. Продолжуваат финансиските проблеми на хрватската пејачка […]

Вести

Од денес почнува наплатата на најскапата патарина во Македонија

Од денес, 26.08.2019 со почеток во 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија […]