Ознака: наплатил 7.700 евра

Македонија

Гостиварец наплатил 7.700 евра за германски работни дозволи и завршил во притвор

Основното јавно обвинителство Гостивар започна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело измама од член 247 од Кривичниот законик. Во текот на овој месец осомничениот со намера да прибави […]