Ознака: наполи

Меѓународен фудбал

Наполи остана без капитен и бодови

Дисциплинската комисија на фудбалскиот сојуз на Италија, го казни Наполи, со одземање на два бода, поради местење на натпреварот со Сампдорија одигран во сезоната 2009/2010.Тогашниот голман на Наполи, Матео Џаинело, […]

Меѓународен фудбал

Наполи под истрага поради местење на натпревар

Фудбалскиот клуб Наполи се наоѓа под истрага на Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Италија (ФФИ), поради местење на натпревар. Доколку во ФФИ, докажат дека клубот учествувал во лажирање на […]

Меѓународен фудбал

Хамшик: Наполи има поголема желба од Јувентус за „Скудетото“

Играчот на Наполи, словакот Марек Хамшик, за италијанските медиуми изјави дека неговиот тим има поголема мотивација и желба да го освои „Скудетото“ отколку нивниот конкурент, тимот на Јувентус. Наполи на […]

Меѓународен фудбал

Атлетико спрема „БОМБА“: Кавани-Фалкао „убиствен тандем“ во нападот!!!

Едисон Кавани го привлекува вниманието на многу европски фудбалски гиганти, а во трката за голгетерот се вклучи и Атлетико Мадрид, целта е јасна, да се направи неверојатно силниот тандем Фалкао-Кавани. […]