Ознака: направен значаен напредок

Балкан Вести

Захариева-Димитров: По потпишувањето на Договорот за добрососедство е направен значаен напредок во соработката меѓу Скопје и Софија

По денешната средба со министерот за надворешни работи Никола Димитров во Софија, министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека брзата ратификација на Протоколот за прием во НАТО во […]