Ознака: направи пустош

Балкан

Страшно невреме вчера направи пустош во Црна Гора (ВИДЕО)

Вчера попладне Црна Гора ја зафати страшно невреме, во кое луѓе едвај спасуваа жива глава на поројниот дожд, ветерот, грмотевиците и во силните бранови. Невремето создаде многу проблеми и во сообраќајот. Повеќе […]