Ознака: направи сам

Занимливости

Таа зеде неколку макарони, малку лепак и направи нешто волшебно!

Декември е. Улиците се опсипани со светла, а празничното расположение се носи низ воздухот. Сега е време да го поканиме и во својот дом.Воопшто не е задолжително домот да се […]

Видео

Почна да лепи глинени саксии една до друга. Крајниот резултат ќе ве воодушеви!

Работењето во градина е активност која на многумина им претставува задоволство и уживање. Во исто време може значајно да допринесе за разубавување на дворот и домот.Добро негуваната градина често прави […]

Видео

Видео: Земал кутија од чевли и на неа залепил парче стакло: Кога ќе видите што направи, ќе го посакате истото!

Скоро секојдневно на Интернет можеме да најдеме некој нов корисен трик…Веруваме дека и вие сте големи љубители на „направи сам“ проектите. Скоро секојдневно на Интернет можеме да најдеме некој нов […]

Фото

Фото: Поминал цели 17 години во подрумот на својата куќа: Кога ќе видите зошто, ќе кажете дека е невозможно…

Филмовите се неверојатно нешто. Може да не инспирираат на многу нешта, па така филмот „Трка Кенонбол” го инспирирала овој човек да направи не

Видео

ГЕНИЈАЛНО И КОРИСНО: Еве што можете сами да направите од стара кошула

Ако ви недостига креативност, не очајувајте.Ако имате кошула што е стара или излезена од мода, не ја фрлајте. Еве генијална идеја како да ја искористите. Погледнете го видеото за да […]

Занимливости

Внесете ГЛАМУР во спалната со користење на предмети што ги имате дома

Ако сакате светки и блескање преуредете ја спалната со помош на овие совети.Ако сакате светки и блескање преуредете ја спалната со помош на овие совети. Се што ви треба е: […]