Ознака: напушти седница

Македонија

ВМРО – ДПМНЕ ја напушти седницата за одземање на мандатот на Груевски

Членовите на ВМРО – ДПМНЕ ја напуштија  расправата во собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања, каде на дневен ред е барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на екс […]