Ознака: наредбата

Македонија

Наредбата да ја прекине седницата Џафери ја добил од Груби (Видео)

Со видеото кое го објавува ТВ“21“, тврдат дека Артан Груби му дал наредба на претседателот на Собранието, Талат Џафери да ја прекине седницата за имунитетот на Вељановски. На видеото на ТВ“21“, […]