Ознака: наредна седмица

Вести Македонија

Над 40 степени ќе не пржат до средината на наредната седмица

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност […]