Ознака: наредни денови

Вести Македонија

УХМР информира до кога ќе имаме високи температури, а кога е можен дожд

Периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината продолжува. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска […]