Ознака: Нарендра Моди

Занимливости

Премиерот на Индија со голема најлонска кеса го собира ѓубрето од плажа

Индискиот премиер, Нарендра Моди на својот „Твитер“ профил објави видео на кое се гледа како собира ѓубре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е домаќин на кинескиот претседател Си […]