Ознака: наркобос

Вести

Убиен најбараниот наркобос во светот?

Властите во Гватемала истражуваат дали водачот на мексиканскиот картел Синалоа, Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, најбараниот наркобос во светот, е убиен во вчерашните судири меѓу криумчарите во близина на границата со […]