Ознака: наркотични дроги

Вести

Истражна постапка против 16 лица за „Којот“: Притвор за тројца!

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје  во предметот Којот донесе Наредба со која се спроведува истражна постапка против 16 лица.-Истражната постапка се води поради постоење на […]