Ознака: нарко група

Црна хроника

Македонски државјани се фатени во Елбасан како дел од нарко група

Полицијата во албанскикот град Елбасан разбила организирана албанско-македонска група шверцери на дрога.Во рамки акцијата „Домосдова“, уапсени се четири лица од нив двајца албански и двајца македонски државајни, запленети се шест […]