Ознака: нарко-картел

Црна хроника

Принудена е повторно да се венча со човекот кој го уништи нејзиниото лице со киселина

Триесет и шестгодишната Nurbanu од Бангладеш е принудена да потпише изјава во која би изјавила дека нејзиниот поранешен сопруг кој и го уништил лицето ставајќи и киселина, е ослободен од […]

Црна хроника

Се жртвувала себе си за да ја спаси својата ќерка од нарко-картел

Носејќи ја својата ќерка кон училиштето градоначалничката на мексиканскиот град Tiquicheo, Maria Santos Gorrostieta (36) била пресретната и напданата од група на припадници на нарко-картел со кои неуморната претставничка на […]