Ознака: народен собир

Вести

„За заедничка Македонија“ повикува на голем народен собир

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ на социјалната мрежа Фејсбук ги повикува сите граѓани, денеска (21.4.2017) масовно да излезат на улиците ширум Македонија. Од иницијативата велат дека петок е денот кога […]

Вести

Марјанчо Колевски: Уште само 8 дена ќе им кажеме збогум на сите оние кои ни ја наметнаа оваа криза. Ние знаеме да процениме кој гради а кој уништува

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во КратовоНа митингот во Кратово се обратија и кандидатите за пратеници од Кратово меѓу кои и Марјанчо Колевски. Ви го […]