Ознака: Народна

Вести

Адвокатот на Савески лажел дека Народната канцеларија на Иванов не е во државна сопственост

Адвокатот на Здравко Савески, Сашо Дуковски денеска се обиде да ја манипулира македонската јавност со тврдење дека државата не била сопственик на Народната канцеларија на претседателот Ѓорге Иванов, која неколку […]