Ознака: народ

Македонија Политички партии

Мицковски самиот не знае на каде оди, а народот треба да го следи!?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски како што вети така и направи. Целото лето го мина работно или како што велеше самиот – меѓу народот, и?!? Со надеж дека на следните […]

Избор на уредникот

Македонија е растргната!

Наташа Котлар нашиот еминентен историчар денеска објави мошне битно четиво во свој статус на Фејсбук. Го пренесуваме во целост поради актуелноста на моментот: Ем старо, ем актуелно: „Порано Македонија беше […]

Вести

Заев двегодишната криза ја финишира со крв и наредби за пукање кон сопствениот народ

Провокациите на Зоран Заев и неговата партија СДСМ доведоа до крвопролевање. Откако СДСМ насилно и противзаконски го избра Талат Џафери за претседател на Собранието, народот во четвртокот влезе во Собранието […]

Вести

Народот седна на претседателското столче во собрание

Откако пред помалку од еден час граѓаните на Република Македонија влегоа во Собранието на Република Македонија и целосно го завземаа во моментов тие седнаа и на претседателското столче во Собранието.Толпата […]

Вести

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија.-Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред канцеларијата на ЕУ […]