Ознака: наса.астероид.макфакс

Вести

НАСА развива систем за алармирање од астероиди

Засега не постои систем кој би предупредувал на можен удар на некое вселенско тело во Земјата, меѓутоа проектот кој го развива америкaнската агенција за вселенски истражувања NASA на Хаваи би […]