Ознака: населба Маџари

Црна хроника

Убиство во Маџари

Претпладнево во скопската населба Маџари се случила сообраќајна несреќа и убиство. Како што тврдат  очевидци две лица се здобиле со прострелни рани во воружената пресметка која се случила во близина […]