Ознака: населба ѓорче петров

Црна хроника

Непознат сторител каменувал автобус во населбата Ѓорче Петров

Пријавен е насилник, кој со фрлање на камења искршил повеќе стакла од автобус што поминувал покрај него.Триесетина минути по полноќ во полцијата во Ѓорче Петров, 47-годишниот Т.С. од Скопје  пријавил […]