Ознака: НАСЕР СЕЛМАНИ

Вести

Селмани со лаги и конструкции се обидува да ја дезинформира јавноста во врска со работата на МИОА

Насер Селмани од ЗНМ денес се стави во позиција на портпарол на Зоран Заев и СДСМ и обиде да прикаже наводна пристраснот на МИОА каде и што ја нема.Според Селмани […]

Вести

Селмани и Сарачини во расправа за тоа кој Албанец треба да биде член на комисијата

Опозициските новинари Насер Селмани и Петрит Сарачини кои и двајцата важат за блиски до СДСМ и СОРОС, влегоа во жестока расправа преку опозициските медуми за избирањето на 5-тиот член на […]

Вести

За ЗНМ на Насер Селмани 200.000 евра, за поплавените во скопско 150.000 евра од Брисел

Хуманитарната помош во висина од 150.000 евра, која минатата недела беше најавена од страна на Европската комисија, е значително помала од помошта што стасува од одредени земји-членки на Европската Унија, […]

Вести

Насер Селмани е предводник на здружение на новинари, а не работи како новинар

Веројатно Здружението на новинари на Македонија е уникатно здружение по тоа што е предводено од човек кој не се занимава активно со новинарство, односно не е актуелен новинар. Тој единствено […]