Ознака: насилни

Балкан Вести

Протестите се проширија низ поголемите градови во БиХ

Синоќа голем протест се одржа во Бања Лука. Причина е неразјаснетото убиство на момчето Давид Драгичевиќ, чиј татко беше уапсен зашто не се појавил на судење, а при апсењето полицијата му […]