Ознака: Насирија

Вести

Ирак: Обесени 36 џихадисти

Во Ирак денеска се обесени 36 лица кои претходно беа осудени за масакрот врз речиси 2.000 воени регрути од 2014 година, кои го сторија џихадистите од самонаречената Исламска држава.Тие беа […]