Ознака: наследничка

Вести Свет

Новоизбраната лидерка на ЦДУ именуваше генерален секретар на партијата

Наследничката на Ангела Меркел, педесет и шест годишната Анегрет Крамп-Каренбауер денес го именуваше 33-годишниот конзервативец, Паул Зјемјак за нов генерален секретар на партијата. Со именувањето на Зјемјак, кој е актуелен лидер […]