Ознака: наследство

Занимливости

Наследила стан од својата мајка, а потоа се симнала во подрумот: Најде торба со 500.000 евра!

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во различни апоени. Во понеделникот ги […]

Живот

Гените се чудо: 7 карактеристики кои детето ги наследува само од таткото

Познато е дека децата во себе имаат микс од гените од двајцата родители, но доколку едниот родител е доминантен, тогаш детето повеќе се „повлече“ на него. Научниците повеќе пати тврделе […]

Сцена

Љубовницата на Филип обелоденила дека чека негово дете

Филип Живојиновиќ наводно на непозната девојка и направил дете, поради што сега таа бара пари и наследство. Според пишувањето на некои магазини, на чија насловна страна осамнала шокантната вест, љубовницата […]

Сцена

Имаат милиони, но нема да им остават ништо на своите деца

Децата на многу богаташи можат да се наречат вистински среќници бидејќи родителите им оставаат наследство кое се мери во милиони. Но, постојат и родители кои целосно ги исфрлиле своите деца […]

Занимливости

Купиле чинија на распродажба: Неколку години подоцна им донела заработка од неколку МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Секогаш постои доза на возбуда кај куќните распродажби, која речиси е невозможно да се објасни. Копајќи по старите кутии од минатото, може да најдете токму нешто што ви треба или да […]

Сцена

Хју Хефнер своето наследство го оставил под строги услови

Условите на наследниците на основачот на Плејбој се доста стриктни и се однесуваат на неговита вдовица и четирите деца. Во јавноста се појавија документи во кои стојат условите на наследниците […]

Живот

Наследил стара куќа и не знаел што да прави со неа. Кога влегол внатре и го поместил мебелот открил нешто неверојатно!

  Французин, кој наследил голема куќа од свој роднина, открил во неа 100 килограми злато, сокриено во дното на  стар мебел. Човекот, чиј идентитет не е откриен, открил вкупно пет илјади парчиња […]

Занимливости

Сопругот ја оставил без наследство, но таа го направила најлудиот потег во историјата и станала милионерка!

Најциничен тестамент во историјата оставил чевлар од Марсеј, кој починал во почетокот на дваесеттиот век. Неговото наследство се состоело од сто дваесет и три зборови, од кои деведесет и четири […]