Ознака: насловна

Книготека

Дали знаете кои биле оригиналните наслови на најпознатите класици?

Можеби не треба да ја судите книгата по корицата, но дефинитивно треба да обрнете внимание на насловот. Од насловот зависи дали некоја книга ќе ве привлече или не. Можеби ќе […]

Сцена

Бабата на Ана Николиќ кога ја прочитала оваа вест за нејзината внука со тресење и се јавила на пејачката

Српските медиуми вчера беа преплавени од веста во врска со пејачката Ана Николиќ која завршила во болница бидејќи наводно конзумирала алкохол. Оваа вест освен фановите ги загрижи и членовите на […]

Занимливости

Тамара Еклстоун наскоро на насловната страница на “Плејбој”

Богатата наследничка на Берни Еклстоун, Тамара, наскоро ќе ја краси насловната страница на познатиот машки магазин “Плејбој”. Тамара која неодамна се вери, одлучи да се соблече за “Плејбој”, а интригантните […]