Ознака: наставник

Црна хроника

Во населба Ченто се степале наставник и ученик

Физичка пресметка помеѓу 15-годишен ученик и наставник се случила завчера попладне во училиште на улицата Фуштанска во Скопје по претходна расправија, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил Х.Ф.(43) од […]

Живот

Не сака да бидат мрзеливи: Овој наставник ги учи децата да пеглаат и да прават палачинки

Сава Ковачевиќ, наставник од Подгорица, не губи време на своите часови. Кога ќе ги совладаат бројките и буквите, неговите ученици учат како сами да си ги испеглаат алиштата, да направат […]

Вести Црна хроника

Притвор за наставникот од Чегране кој бакнувал ученичка

Наставникот од гостиварското село Чегране, што изврши полов напад врз ученичка од основното училиште во селото, денеска доби 30 дена притвор. Настанот се случил пред три дена, а од Обвинителството […]

Вести

Гостивар прес: Наставник однесен во полиција по пријава дека бакнал и прегрнувал ученичка

Пријава за згрозувачки настан е регистрирана во Секторот за внатрешни работи Тетово. Вчера (29 јануари) во 18.20 часот, 39-годишен жител на гостиварско село пријавил дека 54 годишник, наставник во училиште […]

Магазин

Херој: Наставник не дозволил неподвижна ученичка да ја пропушти екскурзијата, ја носел на грб

Наставник од Кентаки успеа да им ја врати вербата во човештвото на корисниците на друштвените мрежи од целиот свет. Тој не сакал да дозволи ниту еден негов да ученик да ја […]

Живот

Млад наставник остана без работа, откако физички се пресмета со…

Судирот настанал откако професорот ги побарал тетратките со задачата која им ја дал, а ученикот не сакал да ја предаде тетратката па наставникот одлучил со сила да ја земе…Но, ученикот […]

Занимливости

Рај на земјата : Дали сакате да работите на Хаваите за плата од 60 илјади долари годишно?!

Дали сакате да работите и  да живеете  на едно од најубавите места на планетата? И  тоа како  наставник на Хаваите. Имено, најголемиот предизвик со кој  Хаваите моментално  се соочуваат е […]