Ознака: настан

Избор на уредникот

Референдумот во Македонија – Настан кој може да одлучи за суверенитетот или исчезнување на целиот регион

Иако навидум од локален карактер, исходот од референдумот во мала држава која нема ниту излез на мора, може да има глобални последици. Токму затоа голем број меѓународни актери внимателно го […]

Вести

Пејачите се откажуваат од настап на срамната прослава во сабота, благодарение на твитерџиите?

Дел од артистите кои се најавени во програмата на Владата за прослава на условената покана за ЕУ и НАТО ги откажуваат настапите?! Твитерџиите ги “распнаа” изведувачите со статуси, барајќи од […]

Издвојуваме

Златниот викенд во Кратово со рекорден број на посетеност: Рибја Чорба приредиja неверојатно шоу за паметење

Тридневната манифестација „Златни Кратовски Денови“ изминативе години прерасна во квалитетен македонски бренд, традиција и летна музичка атракција. Истата продолжи и оваа година со совршената формула на квалитетна музика, незаборавна забава, […]