Ознака: настапи

Сцена

Се бореше за живот, а сега се враќа на настапите: Цената на Дарко Лазиќ драстиќно порасна по трагедијата

Дарко Лазиќ успешно оздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај. Меѓутоа, тој ги прекршил советите на лекарите и веќе го закажал […]

Сцена

Северина е болна, ги откажа настапите

Северина Којиќ соопшти дека поради здравствената состојба е принудена да ги откаже сите настапи.Пејачката се огласи преку Фејсбук и ја извести публиката дека ги откажува наредните два концерти поради лекување […]