Ознака: настинки

Живот

Бозел – неопходно растение за периодот на настинки

Многупати именуван и како најлековита билка на светот, бозелот навистина е посебно растение. Неодамна се запрашав зошто детството не го помнам како период на настинки, инјекции и престои во болници, […]

Живот

Сок од три состојки – вашиот сојузник против вирусите и гриповите

Во овој период од годината, кога времето е променливо, темпото на живот брзо, стресот сеприсутен, имунитетот е прв на удар. Токму затоа, во продолжение ќе ви презентираме сок од три […]

Живот

5 погрешни работи кои ги правите кога сте настинати

Тешко дишете, кивате, кашлате, се ви се собрало, очајни сте и посакувате да оздравите. Мислите дека со земањето на повеќе лекови побрзо ќе ја победите настинката, а всушност нашето тело […]

Живот

Како докторите се штитат од грип: Со овие трикови тие остануваат здрави!

Лекарите работат во заразена срединаи зиме често се во опасност да акачат грип или друга сезонска болест. Сепак, повеќето од нив куртулуваат, бидејќи се придржуваат на едноставни совети без разлика […]

Живот

Започна сезоната на вируси и настинки: Три природни рецепти кои ги лекуваат само за еден ден!

Едни од најчестите болести на дишните патишта се настинките и грипот. Тие се појавуваат почесто од сите други болести. Многу луѓе се разболуваат по неколку пати во годината, особено во […]

Сцена

Цеца се отвори: „Се обидувам да се излекувам, но не ми оди од рака“

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ проговори за здравствените проблеми со кои се соочува во последно време, пороците и депресијата.Со оглед дека се шпекулираше дека има здравствени проблеми, реши да заврши со […]