Ознака: настрадани

Uncategorized

Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само неколку секунди

Две лица се водат за исчезнати откако се сруши мост во Кина, а неколку возила за самонеколку секунди завршија во вода. Полицијата соопшти дека воутринските часовисе сруши мост со сообраќајницадолга […]

Вести

Мизеријата продолжува: Активистите на СДСМ и понатаму се потсмеваат со настраданите во поплавите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ и претставници на таканaречената „Шарена револуција“ не престануваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое гo зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Еден од активистите […]

Вести

МПЦ-ОА ќе формира фонд за помош на настраданите во поплавите

Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) донесе одлука да формира солидарен фонд, во кој со свои финансии ќе учествува клирот на Црквата, храмовите, манастирите и епархиските центри. Овие средства […]